Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Setý trávník

Založení trávníku výsevem provádíme na předem připravenou půdu (rovnoměrné rozmístění zeminy, modelace terénu, případné chemické odplevelení). V případě zájmu zákazníka provádíme standardně přípravu a modelaci pozemku, navážku vhodné zeminy.

Postup práce: Připravený pozemek prokypříme speciálními stroji určenými k zakládání trávníků. Travními zakladači zeminu rozmělníme, vytřídíme nežádoucí materiál (kameny, stavební odpad, apod.) a plochu dokonale vyrovnáme. Nepřístupná místa upravujeme ručně.

V dalším kroku přichází na řadu samotný výsev vhodné travní směsi. Výsev realizujeme strojním zakladačem (větší plochy) nebo přesnými aplikačními strojky (malé plochy). Dále směs do půdy zapravíme, popř. zaválcujeme a pohnojíme tzv. startovacím hnojivem. Zejména v období teplých letních měsíců je velmi důležitá pravidelná zálivka vyseté plochy. V případě nedostatku vláhy může dojít k zaschnutí semene. K vzhledovému efektu vyrostlého trávníku dochází po cca 3-5 týdnech. S opatrností se může trávník zatěžovat po cca 6-8 týdnech. K úplnému zesílení setého trávníku dochází po 11 měsících.

Výhody

  • finanční nenáročnost

Nevýhody

  • možnost vyplavení, zaschnutí nebo vymrznutí travního osiva
  • dlouhodobý růst
  • často podléhá zaplevelení
  • riziko nerovnoměrného růstu
Setý trávník