Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Setý trávník

Založení trávníku výsevem provádíme na předem připravenou půdu (rovnoměrné rozmístění zeminy, modelace terénu, případné chemické odplevelení). V případě zájmu zákazníka provádíme standardně přípravu a modelaci pozemku, navážku vhodné zeminy.

Postup práce: Připravený pozemek prokypříme speciálními stroji určenými k zakládání trávníků. Travními zakladači zeminu rozmělníme, vytřídíme nežádoucí materiál (kameny, stavební odpad, apod.) a plochu dokonale vyrovnáme. Nepřístupná místa upravujeme ručně.

V dalším kroku přichází na řadu samotný výsev vhodné travní směsi. Výsev realizujeme strojním zakladačem (větší plochy) nebo přesnými aplikačními strojky (malé plochy). Dále směs do půdy zapravíme, popř. zaválcujeme a pohnojíme tzv. startovacím hnojivem. Zejména v období teplých letních měsíců je velmi důležitá pravidelná zálivka vyseté plochy. V případě nedostatku vláhy může dojít k zaschnutí semene. K vzhledovému efektu vyrostlého trávníku dochází po cca 3-5 týdnech. S opatrností se může trávník zatěžovat po cca 6-8 týdnech. K úplnému zesílení setého trávníku dochází po 11 měsících.

Výhody

  • finanční nenáročnost

Nevýhody

  • možnost vyplavení, zaschnutí nebo vymrznutí travního osiva
  • dlouhodobý růst
  • často podléhá zaplevelení
  • riziko nerovnoměrného růstu
Setý trávník